הסיפור של קבוצת ריו

עשור של עשייה יזמית ושיווקית אינטנסיבית בעולם הנדל"ן, בדגש על ההתחדשות העירונית, הפכו את קבוצת ריו לאחת מקבוצות השיווק וייזום הנדל"ן המובילות בישראל. מה שהתחיל מייזום ושיווק פרויקט פורץ דרך של הריסה ובניה הראשון בישראל, במסגרת תמ"א 38/2, הוביל את הקבוצה ליזום עשרות פרויקטים בהיקף של מיליארדי שקלים. כיום ממוצבת החברה כחוד החנית של ההתחדשות העירונית בישראל וממשיכה להוביל ביצירתיות וחדשנות את התחום.

השקעה כדאית על סמך ניסיון

עיקר פעילותה של קבוצת ריו היא באזורי הביקוש. משקיעים, דיירים, משפרי דיור וזוגות צעירים, פונים ומסתייעים בניסיון ובמוניטין של הקבוצה, בשל יכולתה בניהול פרויקטים מורכבים בלוחות זמנים קצרים, דווקא באזורים אלו. החברה מתמחה באיתור מתחמים בעלי כדאיות כלכלית, ארגון מו"מ מול דיירי הבניינים והכנת הפרויקט מבחינה משפטית, תכנונית, שיווקית ותפעולית.

10 שנים של פרוייקטים בהיקף של 4 מיליארד ₪

תוך 10 שנים ניהלה ומנהלת קבוצת ריו למעלה מ- 40 פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית, בהיקף מרשים של כ-4 מיליארד ₪. מייסדי החברה, אופיר דניאל ועידו אביטל זיהו פוטנציאל שרואה מחד את הצורך של חברות בניה גדולות בגיוס פרויקטים של הריסה ובניה, בידיעה שלהן אין את המשאבים הדרושים לארגן את הדיירים ומאידך את הרווחיות העצומה, בעלות מינימלית של שווי הקרקע, באזורי הביקוש הנחשקים ביותר בגוש דן.

ניסיון, יוזמה, יציבות ויצירתיות. יתרונות בעולם משתנה

פורצי הדרך בייזום, שיווק וניהול פרוייקטים של התחדשות העירונית.
עשרות בניינים חתומים ומאות לקוחות. קשרים ענפים עם אנשי המקצוע המובילים בענף: אדריכלים, עורכי דין, שמאים, מפקחים ועוד.
One stop shop – פתרון כולל ליזמים החל מייזום הפרויקט ועד לשיווקו.
תודעת שירות גבוהה לכל המעורבים בפרויקט בדגש על דיירים וחברות קבלניות

הצוות של Rio Group

אופיר דניאל

מנכ"ל משותף

ממייסדי החברה, אופיר בעל ניסיון של כ- 12 שנים ביזמות פרויקטים של התחדשות עירונית. ההתמחות של אופיר ניכרת באיתור פרויקטים בעלי היתכנות כלכלית, ניתוח העסקה, הכנת דוח כלכלי וקידום הפרויקט.

יזם בהצלחה את שני הפרויקטים הראשונים שנמסרו במסגרת הריסה ובניה מחדש בישראל. 

עידו אביטל

מנכ"ל משותף

ממייסדי החברה, בעל ניסיון עשיר של כ- 10 שנים באיתור, ניהול מו"מ, ייזום ושיווק פרויקטים של התחדשות עירונית. התמחותו של עידו ניכרת בסגירת עסקאות מסובכות, בניית מודלים עסקיים וסגירת מו"מ משפטי בכל ההיבטים הקשורים לקידום הפרויקטים.

עומרי יעקובוביץ'

סמנכ"ל פיתוח עסקי

עובד במסגרת ריו כ-7 שנים ומנהל בהצלחה את הפעילות השוטפת, הפיתוח העסקי וקשרי הלקוחות. בעל ידע וניסיון רב בענף ההתחדשות עירונית על כל רבדיה. בוגר בהצטיינות של הפקולטה לכלכלה ומנהל עסקים באוניברסיטת בן גוריון.

אביב חיים

מנהל פרויקטים

מנהל את העבודה השוטפת מול בעלי הקרקע בעשרות פרויקטים. בעל ניסיון רב בפתרון הצרכים של בעלי הקרקע וגיבוש הבעלים לידי הסכמות לקידום הפרויקטים. לאביב היכרות רחבה עם ענף ההתחדשות העירונית ויכולת הנעה גבוהה לקידום העסקאות.

רו"ח רותם דמארי

סמנכ"ל שיווק

טרם הצטרפותו לחברה, עבד כ-6 שנים בקבוצת הייזום YBOX שם ביצע מגוון תפקידים בתחומי ייזום ומימון פרויקטים. רואה חשבון מוסמך (CPA) ובוגר תואר ראשון בהצטיינות בחשבונאות וכלכלה מטעם אוניברסיטת בן-גוריון. בוגר תואר מגיסטר בלימודי מקרקעין (MRE) מטעם הטכניון.

רותם אמון על כלל פעילות השיווק של החברה הכוללת תמחור עסקאות, מיתוג פרויקטים, ניהול אנשי מכירות, מעורבות מקדימה בתכנון פנים הדירות וסגירת העסקאות מול הלקוחות.

מה אנחנו עושים?

התחדשות עירונית

מטרת ההתחדשות עירונית הינה לחדש מרקמי מגורים ותיקים ולשדרג שטחים ציבוריים ותשתיות. הפרויקטים כוללים לרוב הוספת דירות חדשות באזורי מגורים בנויים ותיקים או ע"י הריסת מבנים ישנים ובניית חדשים במקומם.

פרויקט התחדשות עירונית מאפשר לבעלי הדירות לשפר את איכות חייהם ולהשביח את נכסיהם.
בפרויקט מסוג זה הדירה הקיימת מורחבת, או נהרסת, ובמקומה נבנית דירה חדשה. הפרויקטים יכולים לצאת לדרך במתווה של תמ"א 38 או לחליפין במתווה של מתחם פינוי בינוי.

תכנית המתאר הארצית (תמ"א 38) לחיזוק מבנים בפני רעידות אדמה

מדינת ישראל הינה אזור בסיכון לרעידות אדמה עקב מיקומה על השבר הסורי-אפריקאי. בשנת 1980 נקבע ת"י 413, שהוא התקן הישראלי לעמידות מבנים בפני רעידות אדמה. לפי כל ההערכות, רוב המבנים שנבנו בארץ לפני 1980 אינם מקיימים את תקן זה וחשופים לרעידות אדמה.

באפריל 2005 אושרה על ידי ממשלת ישראל תכנית מתאר ארצית לחיזוק והגנת מבנים כנגד רעידות אדמה, בשם תמ"א 38 ובה תמריצים יזמים לבצע פרויקטים ע"י מתן תוספת זכויות בנייה לבניין הקיים.

דיירי הבניין מקבלים בניין מחוזק או חדש העומד בדרישות התקן וכן נהנים מערך מוסף מאוד גדול של השבחת הנכס עקב ביצוע הפרויקט:

  • הרחבת שטחי הדירות
  • הוספת מרפסות שמש
  • הוספת מעליות חדישות
  • הוספת מקומות חנייה מוסדרים
  • שטחים משותפים משודרגים
  • שיפור במפרט הדירה למפרט חדש ומודרני
  • תכנון אדריכלי מודרני הן לדירות והן לבניין עצמו

פינוי בינוי

פתרון להתחדשות עירונית אשר נועד לשדרג אזורים עירוניים ישנים לאזורי מגורים חדישים, במטרה לשפר את רמת הדיור ואיכות החיים של התושבים. הבניין נהרס ובמקומו נבנה בניין חדש ובעלי הדירות חוזרים לדירה חדשה.

לא כל תוכנית של הריסת מבנה ובניית מבנה חדש במקומו יכולה לזכות מן ההטבות שמציעה תוכנית פינוי בינוי.

הדרך לדירה החדשה שלכם

פרויקטים בשיווק