מה מכסה ביטוח משכנתא

שתפו את הפוסט
תוכן עניינים

מה מכסה ביטוח משכנתא

ביטוח משכנתא מה מכסה?

ביטוח משכנתא מגן הן על המלווים והן על רוכשי הדירות אם תפסיקו לשלם את תשלומי המשכנתא, אך אינו מגן על רוכש הדירות עצמו.

מה מכסה ביטוח משכנתא? ביטוח משכנתא מפחית סיכונים עבור מלווי משכנתאות ומשקיעים, ופותח ליותר לווים הזדמנויות בעלות על בתים. קיימות פוליסות הגנה שונות אחרות שעשויות להציע גם הגנה דומה.

ביטוח דירה

ביטוח דירה הוא סוג ספציפי של כיסוי רכוש שנועד להגן על בעלי בתים או בעלי דירות מפני נזקים מסיכונים כמו שריפה וסערה, כמו גם מתן הגנה לאחריות במקרה שמישהו ברכושם ייפצע. מלווי משכנתאות רבים דורשים ביטוח דירה כחלק מתנאי המשכנתא; ישנם סוגים שונים זמינים; לרוב מלווי משכנתאות דורשים פוליסות HO-3 להגנה הן על הערך המזומן של הבית והן על תכולתו, כמו גם על עלות החלפה בניכוי פחת; צורות אחרות עשויות לספק כיסוי מקיף יותר ו/או לכלול הגנה מפני אסונות טבע כמו רעידות אדמה.

בדרך כלל יש לכלול עלויות ביטוח בעלי בתים כחלק מתשלום המשכנתא החודשי שלך; לחלופין, אתה יכול לשלם בנפרד כסכום חד פעמי מראש או לכלול אותו על ידי המלווה שלך בהסכם ההלוואה שלך. אנשים רבים מאמינים בטעות שביטוח משכנתא כלול בהלוואת המשכנתא שלהם, כאשר בפועל הוא פועל כפוליסת ביטוח המגנה על המלווים אם התשלומים הופכים בלתי אפשריים עקב אבטלה, נכות או מוות.

קיימת אלטרנטיבה זולה לביטוח משכנתא, הנקראת ביטוח חיים לטווח ארוך, שיכולה לענות טוב יותר על הצרכים שלך ושל משפחתך: חיי טווח מספקים סכום מוגדר, לא משנה מתי במהלך תקופת ההלוואה שלך הוא מתרחש – מה שהופך את הדרך הגמישה והנוחה יותר הגנה מפני חוב משכנתא מאשר רכישת ביטוח משכנתא עם הטבה מוגבלת של סכום חד פעמי.

ביטוח חיים לתקופות

ביטוח משכנתא שסופק על ידי נותן ההלוואה (המכונה גם ביטוח חיים למשכנתא או ביטוח משכנתא פרטית – PMI), הידוע גם כביטוח חיים המסופק על ידי מלווה או ביטוח משכנתא פרטית, הוא סוג של ביטוח חיים לתקופות הקשור ישירות להסכם ההלוואה שלך. המלווה שלך עשוי לדרוש ממך לרכוש PMI אם המקדמה שלך על הבית שלך נמוכה או שאינך מגיע להון עצמי של 20% בסוף תקופת ההלוואה שלך.

PMI עוזר להבטיח שהמלווה שלך יקבל תשלום אם תמות לפני שהמשכנתא שלך הוחזרה במלואה; עם זאת, החיסרון שלו טמון בעלות הגבוהה יותר שלו בהשוואה לביטוח חיים מסורתי ובשיעורים הגדלים שלו ככל שמתבגרים.

אם אתה במצב בריאותי תקין ללא בעיות רפואיות ועובד בעיסוק מסוכן, רוב הסיכויים שפוליסת ביטוח חיים מסורתית במחיר משתלם יותר תהיה זמינה מביטוח הגנת משכנתא (MPI). בנוסף לחיסכון בכסף ולספק יותר חופש למוטב (בדרך כלל למשפחה שלך), פוליסות חיים מסורתיות גם נותנות את התשלום לשימוש בכל דרך שימצא לנכון.

פוליסות ביטוח הגנת משכנתא אינן עוברות את אותו תהליך חיתום קפדני כמו פוליסות חיים מסורתיות, מה שמוביל אותן לרוב להיות יקרות יותר ועם הגבלות קפדניות לגבי מועד הרכישה.

ביטוח ברירת מחדל משכנתא

ביטוח ברירת מחדל משכנתא מעניק הגנה למלווים מפני הסיכון של כשל הלווה, באמצעות נטילת מבטחי משכנתא על סיכון זה תמורת עמלה שתתווסף על סכום ההלוואה או תתווסף כחלק מעלויות הסגירה. בדרך כלל סוג זה של כיסוי נדרש על ידי הלוואות FHA ו-USDA, בעוד שהוא זמין גם עם הלוואות קונבנציונליות עם לפחות 20% מקדמה.

כמו בצורות אחרות של ביטוח, תמחור ביטוח משכנתא משתמש בדרך כלל בשני עקרונות בסיסיים: תדירות התביעה וחומרת ההפסד. תדירות התביעות מתייחסת לסבירות שמאגר משכנתאות אחד ייכשל בעוד שחומרת ההפסד לוקחת בחשבון הן את הסבירות לכשל והן את ההשפעה הכוללת שלה.

פוליסות ביטוח משכנתא יכולות להיות מובנות כתשלום חד פעמי מראש, או תשלומים תקופתיים לאורך חיי ההלוואה. בעוד שתשלומי סכום חד פעמי נוטים להיות חסכוניים יותר עבור סבירות, אפשרויות תקופתיות מספקות יעילות ניהולית.

ביטוח הגנת משכנתא

פוליסות ביטוח הגנת משכנתא (המכונה גם MPI) פועלות בדומה לפוליסות חיים סטנדרטיות; ההבדל היחיד הוא שהמוטב שלו הוא המלווה שלך ולא אתה וכל תשלום משמש לסילוק יתרת חובה על יתרת הלוואת הבית שלך במקרה של מוות.

פוליסות ביטוח הגנת משכנתא כוללות קבלה מובטחת, כך שהן לא ימנעו כיסוי בהתבסס על מצבים בריאותיים או סביבות עבודה שעלולים להשפיע על הכיסוי כפי שקורה לעתים קרובות עם פוליסות חיים מסורתיות. למרבה הצער, פוליסות אלו בדרך כלל עולות יותר.

הגנה על משכנתא

על פוליסות הביטוח מציגות תשלומים פוטנציאליים שפוחתים עם הזמן, משקפים את ההפחתה הקרן של הבית שלך עם ביצוע התשלומים. צורה זו של ביטוח טווח מופחת.

ביטוח משכנתא עשוי להיות כלי רב ערך עבור חלק מבעלי הבתים, אך לפני קבלת ההחלטה הסופית שלך, חיוני לשקול היטב את העלויות שלו מול הנסיבות והחלופות האישיות שלך. לפני קבלת החלטה סופית רצוי לפנות לייעוץ מקצועי – אם עדיין לא ברור לך מה מכסה ביטוח משכנתא או האם זו הבחירה המתאימה במצבך דבר עם יועץ פיננסי – הוא יוכל להדריך אותך בכל הכללים, התקנות והטבות הקשורות לביטוח משכנתא על מנת לסייע בקבלת החלטה מושכלת.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

שירותים נוספים

ביטוח נסיעות לאנשי עסקים
ביטוח נסיעות

ביטוח נסיעות לאנשי עסקים

איזה ביטוח נסיעות מתאים לאנשי עסקים? אם השאלה היא איזה ביטוח נסיעות לאנשי עסקים מתאים לאנשי עסקים, התשובה תהיה כזאת: ביטוח הנסיעות נקבע בדרך כלל לפי אופי הנסיעה ולאו דווקא לפי מטרת הנסיעה. עם זאת, ישנם כמה דברים שחשוב לדעת לגבי ביטוחי נסיעות לאנשי עסקים – קראו כאן.  מה ביטוח נסיעות לאנשי עסקים מכסה?  כאשר מדובר על ביטוח נסיעות לחו"ל לאנשי עסקים בכל תחום עסקי כזה או אחר, ברוב המקרים הכוונה תהיה להרחבות שונות. הרחבות

קראו עוד »

ביטוח נסיעות לחו"ל מצב רפואי קיים

מה זה ביטוח נסיעות לחו"ל מצב רפואי קיים? אם אתם שואלים מה זה ביטוח נסיעות מצב רפואי קיים, התשובה היא כזאת: אנשים אשר טסים לחו"ל בעודם סובלים ממצב רפואי כזה או אחר, נחשבים מבוטחים בעלי סיכון גבוה יותר מבחינת חברת הביטוח. מה חשוב לדעת בנושא הזה? – קראו כאן וקבלו תשובות מקיפות.  האם כל אחד יכול לרכוש את ביטוח נסיעות לחו"ל מצב רפואי קיים? לשאלה: האם כל אחד\ת יכולים לרכוש את הביטוח, התשובה היא כי

קראו עוד »

ביטוח תכולה ומבנה

מתי מומלץ לרכוש ביטוח תכולה ומבנה? ביטוח הדירה או נכס אחר שלכם הוא שיקול חשוב עבור בעלי בתים ומשקיעי נדל"ן כאחד. ההחלטה מתי לרכוש ביטוח כזה צריכה להיעשות תוך התייחסות מדוקדקת של גורמים שונים. נקודת מפתח היא תשקלו את הביטוח מוקדם ככל האפשר, רצוי בעת רכישת הנכס או זמן קצר לאחר מכן. תזמון זה מבטיח שההשקעה שלכם מוגנת כבר מההתחלה. מומלץ גם להעריך את הסיכונים של האקלים והסיכונים הסביבתיים המקומיים, שכן נכסים באזורים המועדים לאסונות

קראו עוד »

אילו ביטוחים ורישיונות צריך לענף הנדל"ן?

תחום הנדל"ן הוא תחום מורכב ויש חשיבות רבה ליכולת להתמצא בסוגי הביטוחים והרישיונות השונים שקשורים אליו עבור כל מי שמתכנן לבצע עסקת נדל"ן מכל סוג (בין אם זה קשור לשכירות, עסקת קנייה או מכירה של נכס או תיווך בעסקה כזאת). אם אתם מתכננים מהלך שקשור לנדל"ן, זה הזמן להתעמק בדקויות החשובות האלה! רישיון תיווך רישיון תיווך הוא חובה לכל מי שמעוניין לעבוד כמתווך נדל"ן. הוא מסמל מחויבות לסטנדרטים מקצועיים והבנה עמוקה של שוק הנדל"ן. כדי

קראו עוד »

ביטוח חיים למשכנתא

מידע חשוב על ביטוח חיים למשכנתא ביטוח חיים למשכנתא הוא סוג של פוליסת חיים לטווח ארוך שנועדה לשלם למלווה המשכנתא שלך עם מותך, יחד עם הוצאות מיידיות כגון חובות ועלויות חינוך. למרבה הצער, בניגוד לפוליסת חיים רגילה היא לא משלמת קצבת מוות ישירות לבני המשפחה שלך. משפחות עשויות להפיק תועלת משימוש בביטוח חיים כדי להבטיח את עתידן. אבל זו לא הדרך היחידה לוודא שהבית שלהם יישאר בית לאחר פטירתך. זה משתלם לך את המשכנתא ביטוח

קראו עוד »

מה צריך לדעת על ביטוח משכנתא?

ביטוח משכנתא (PMI), הידוע גם בשם ביטוח משכנתא פרטית (PMI), מגן על המלווים מפני הפסד כספים אם לווים לא עומדים בהלוואות הבית שלהם. PMI נדרש בדרך כלל על משכנתאות קונבנציונליות עם מקדמה מתחת ל-20% וכן הלוואות FHA ו-USDA. ביטוח הגנת משכנתא מגיע בשני סוגים, שניהם משולמים על ידי הלווה ישירות לתשלום המשכנתא החודשי שלהם ונגבים כעמלה נוספת על ידי המלווים כאשר אתה מקבל את עמלת הקמת ההלוואה שלך. שניהם מספקים הגנה לכל הקדנציה ללא צורך

קראו עוד »

רוצים לקבל הצעה זולה?

פנו אלינו נציג ישמח לתת לכם שירות

small_c_popup.png

Learn how we helped 100 top brands gain success.

Let's have a chat