ביטוחים לרכב

שתפו את הפוסט
תוכן עניינים

מה שאתה צריך לדעת על ביטוחים לרכב

ביטוחי רכב מקנים לנהגים רשת ביטחון במקרה של תאונה. פוליסות אלו מכסות גם חשבונות רפואיים ונזקי רכוש וכן אובדן שכר והוצאות אחרות הנובעות כתוצאה מהאירוע האמור.

תעריפי ביטוח הרכב יכולים להשתנות באופן משמעותי על בסיס מספר גורמים, כגון הרכב ומקום המגורים שלך. זה חיוני לחפש את המחירים התחרותיים ביותר בעת חיפוש כיסוי.

ביטוחים לרכב – כיסוי אחריות

כיסוי אחריות מסייע לכסות הוצאות רפואיות של אחרים והפסד שכר אם אתה גורם לתאונה. הוא עשוי גם לשלם עבור הוצאות משפט אם יימצא אשם באירוע. בדרך כלל חלות מגבלות לגבי כמה ביטוח ישולם לכל סוג של פציעה או אובדן.

חבות נזקי גוף וחבות נזק לרכוש הן שתי צורות עיקריות של כיסוי אחריות. הראשון מכסה פציעות שאתה גורם לאחרים בזמן נהיגה, ואילו האחרון מכסה נזק לרכוש שלהם. באופן כללי, למבטח שלך יש מגבלות על כמה הוא ישלם לאדם שנפגע ולכל רכב שניזוק בתאונה.

חוקי המדינה משתנים על דרישות כיסוי אחריות מינימלית, אך בדרך כלל חל 15/15/30 – $15,000 לאדם עבור פציעת גוף ו-$30,000 בסך הכל עבור תאונות מרובות. אם תאונת הדרכים שלך גורמת נזק חמור למישהו בדרכך, אתה עלול להתמודד עם חשבונות רפואיים בשווי אלפי דולרים והפסד שכר.

כיסוי מסוג זה של פוליסה יכול להיות יקר, אבל זה עוזר לך להגן על עצמך מתביעות יקרות. במקרה שתמצא אשם בתאונה, כיסוי זה משלם הן עבור הוצאות רפואיות והן עבור הוצאות הלוויה וכן טיפול רפואי שוטף – מסייע בכיסוי נזקים פיזיים ונפשיים שנגרמים כתוצאה מכך.

ניתן להוסיף כיסוי נוסף לפוליסת ביטוח הרכב שלך, המשמשת כחוזה בינך לבין המבטח המפרט את כל הזכויות והחובות שלך. הסכם זה כולל פרמיות, השתתפות עצמית של המבטח וכן מגבלות על סוגי התביעות שאתה יכול להגיש.

לפני קבלת החלטה על ביטוחים לרכב, חשוב לדעת מה מכסה כל אחד מהם. אתה יכול לקבל מידע זה באופן מקוון או ממחלקת כלי רכב ממלכתיים שלך.

רוב המדינות דורשות מהנהגים לרכוש סוג כלשהו של ביטוח רכב. הסוג שתבחר תלוי במדינה, בהרגלי הנהיגה ובגיל שלך; בנוסף, שקול אם אתה זקוק לכיסוי מקיף או התנגשות.

ביטוחים לרכב – כיסוי מקיף

ביטוחים לרכב מקיף הוא סוג של פוליסה המגנה על רכבך מפני אירועים שאינם בשליטתך, כגון שריפות, ברד, ונדליזם וגניבה. זה גם מכסה נזקים שנגרמו על ידי אסונות טבע כמו הוריקנים וטורנדו.

כיסוי מקיף הוא אופציונלי ואינו חובה, אך לרוב הוא מומלץ לנהגים של רכבים בעלי ערך גבוה או לאלו המתגוררים באזורים המועדים לאירועי מזג אוויר קשים. יתר על כן, מי שנוסע למרחקים ארוכים צריך לשקול להוסיף הגנה זו למקרה שמכוניתם נתקלת בקשיים בלתי צפויים.

ביטוח מקיף משלם בדרך כלל את ערך הכסף בפועל של הרכב בניכוי ההשתתפות העצמית שלך. אתה יכול לבחור בהשתתפות עצמית גבוהה יותר כדי להפחית את עלויות הפרמיה, אך וודא שהיא מכסה כל נזק שיתרחש.

לדוגמה, אם המכונית שלך מסתכמת בסערה ויש לך ביטוח מקיף, אתה יכול לקבל 10,000 דולר עבור ערכו פחות ההשתתפות העצמית שלך. עם זאת, עדיין תצטרך לכסות את כל העלויות שנותרו מכיסך.

עם זאת, אם הרכב שלך שווה 700 דולר ואתה יכול להרשות לעצמך לקנות חדש, ייתכן שלא יהיה צורך בביטוח מקיף. במקרה זה, תוכל לחסוך כסף על ידי בחירה בכיסוי אחריות והתנגשות במקום זאת.

יתרה מזאת, אם הרכב שלכם זקוק לתיקונים נרחבים, ביטוח התנגשות ואחריות עשוי להיות משתלם יותר מאשר תשלום השתתפות עצמית. יתר על כן, נהיגה ברכב בטוח עם קילומטראז' נמוך יכולה לחסוך גם כסף.

למרות שלא חובה על פי חוק, מלווים רבים דורשים ממך ביטוח מקיף אם אתה מחכיר או מממן את הרכב שלך. כדי לוודא שאתה יודע מהו התשלום המקסימלי במקרה של תאונה, כדאי לקבל הצעת מחיר לכיסוי מקיף לפני החתימה על הקו המקווקו.

ביטוח תאונות

ביטוח תאונות הוא סוג של ביטוח רכב שמשלם עבור תיקונים או החלפה של הרכב שלך לאחר שהוא ניזוק בתאונה. זה יכול להיות מרכיב חיוני בפוליסות ביטוח מקיף לרכב.

אם אינך בטוח אם ביטוח התנגשות מתאים לך, פנה למבטח הרכב שלך והם יוכלו לעזור לקבוע את הצרכים שלך. יש להם גם את היכולת להציע אם יהיה זה חכם להסיר את הכיסוי הזה מהפוליסה שלך כדי לחסוך כסף.

מגבלות ביטוח התנגשות נקבעות בדרך כלל על פי הערך המזומן האמיתי של המכונית שלך – כלומר, שווי השוק שלה בניכוי כל פחת. אז אם המכונית שלך שווה $25,000 אבל יש רק $15,000 ביטוח תאונות, המבטח יכסה את כל הוצאות התיקון שנותרו עד $5,000.

בעת רכישת ביטוח התנגשות, יש לך אפשרות לבחור את סכום ההשתתפות העצמית שלך. השתתפות עצמית גבוהה יותר פירושה שתשלמו יותר – כסף לתיקונים אך עשוי גם ליהנות מפרמיות נמוכות יותר.

ביטוח תאונות אינו נדרש על פי חוק, אבל זה עשוי להיות מועיל אם לרכב שלך יש חלקים בעלי ערך גבוה או יקרים שזקוקים לתיקון לאחר תאונה. יתר על כן, ייתכן שתצטרך לרכוש ביטוח תאונות אם אתה מחכיר או מממן את המכונית שלך.

העלות של ביטוח התנגשות משתנה בהתאם למספר גורמים, כולל היסטוריית הנהיגה שלך ויצרן, דגם ושנת המכונית שלך. כדי לקבל את התעריף הטוב ביותר האפשרי, זה חכם לחנות בסביבה.

אם המכונית שלך ממומנת, סביר להניח שהמלווה או חברת הליסינג דורשים עבורה התנגשות וביטוח מקיף. הם עשויים אפילו להפוך את הכיסויים האופציונליים הללו לחובה לאורך כל תקופת השכירות או הסכם ההלוואה שלך.

הוסף החזר שכר דירה לפוליסת ההתנגשות שלך לכיסוי עלות השכרת רכב בזמן תיקון שלך. אם אתה צריך לקחת חופש מהעבודה עקב תאונה, זו יכולה להיות הקלה עצומה.

זכור כי ביטוח התנגשות מכסה רק נזק שנגרם כתוצאה מפגיעה ישירה ברכב או חפץ אחר, לא כולל שריפה, הצפה או גניבה או ונדליזם. עבור הוצאות אלה תזדקק לסוגים אחרים של כיסוי כמו כיסוי חבות.

כיסוי נהג לא מבוטח

כיסוי נהיגה לא מבוטח/לא מבוטח (UMC) הוא תוספת אופציונלית לביטוח רכב המגינה עליך כלכלית במקרה של נזק כספי עקב תאונה שנגרמה על ידי נהג שאינו נושא בכיסוי אחריות. זה חובה ב-20 מדינות ובמחוז קולומביה, אך זמין במקום אחר לפי שיקול דעתך.

העלות של כיסוי לא מבוטח/Medicare (UM) משתנה בהתאם לדרישות המדינה שלך וכמה אתה משלם עבור הפוליסה. כדי להבטיח הגנה נאותה, כדאי לעשות קניות לפני החתימה על הקו המקווקו לכיסוי זה.

כיסוי נהג לא מבוטח/לא מבוטח (UMC) משלם עבור החשבונות הרפואיים שלך, אובדן שכר והוצאות אחרות הנובעות מתאונה עם נהג לא מבוטח או לא מבוטח. זה נמכר לעתים קרובות כחלק מחבילה עם כיסוי של נהג תת מבוטח (UIM) כלול.

כיסוי נהג לא מבוטח/לא מבוטח (UMC) יכול להיות מועיל במיוחד במקרים שבהם לנהג אשם יש רק מגבלות ביטוח מינימליות שאינן מכסות את כל החשבון שלך לאחר תאונה. לדוגמה, אם יש לך 13,000 $ בהוצאות רפואיות אבל יש לך רק 15,000 $ של חבות לפציעות גוף מהן, כיסוי UIM יתערב כדי לעזור לשלם את העלויות הנותרות.

ניתן לרכוש כיסוי לא מבוטח/לא מבוטח ברכוש רכב (UMPD) כדי לשלם עבור תיקונים לרכב שלך לאחר תאונה עם נהג לא מבוטח. כיסוי זה מועיל במיוחד אם ערך המכונית שלך עולה על מגבלת הפוליסה של הנהג האשם.

זה חכם להיות בעל כיסוי רכב מסחרי אם אתה נוהג ברכב מסחרי כגון משאית או טנדר. זה יגן עליך במקרה שמישהו יפצע את המטען שלך, נוסעים או כלי רכב אחרים.

חוקי המדינה קובעים כמה ביטוח לא מבוטח/חותמת דואר (UMPD או UIM) אתה צריך, אך מעודדים את רוב הנהגים לרכוש לפחות את המגבלה המינימלית הנדרשת באזורם. בעוד שני סוגי הכיסויים בפוליסה אחת עשויה להיות יקרה יותר מאשר רק להחזיק אותם בנפרד, הגנה נוספת במקרה שמשהו יקרה לרכב שלך ואתה צריך להגיש תביעה נגד מישהו אשם תמיד צריך להיות שווה.

כיסוי נהג לא מבוטח/לא מבוטח יכול להיות בעל ערך רב אם נהג לא מבוטח או לא מזוהה גורם לך לתאונה, לכן חיוני שתעבוד עם סוכן ביטוח אמין שמבין את הצרכים והתקציב האישי שלך כאשר אתה מחפש כיסוי מסוג זה.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

שירותים נוספים

איך לדעת איזה ביטוח משכנתא מתאים לי?

ביטוח משכנתא כמעט ואין מי שמסוגל לרכוש היום דירה משלו מבלי להיכנס לסיפור הזה של משכנתא. הסכומים המטורפים לא מותירים בידנו אפשרות אחרת ואנחנו מוצאים את עצמנו נוטלים משכנתאות גבוהות מאוד אשר אלו משעבדים אותנו ואת חשבון הבנק שלנו למשך עשרות שנים. כל מי שנטל משכנתא אי פעם יודע כי מלבד המשכנתא על כל מה שכרוך בה, יש גם את הביטוחים השונים אותם חייבים לעשות וזאת בכדי להבטיח לבנק כי הוא לא יאבד חלילה את

קראו עוד »

ביטוח מבנה ותכולה

מול כל הפרשנויות: ייחודיות ביטוח מבנה ותכולה של חברת DCN בעולם שבו התרבות הביטוחים שמשתנה במהירות, חברת ביטוח DCN עומדת בראש ובראשונה במטרה לספק מענה מותאם אישית לכל לקוח. הכרות עם הביטוח מבנה ותכולה שלנו היא כגון לכל רוחם. שירות ייחודי: בחברת DCN, אנו מבינים כי כל נכס הוא ייחודי וכל לקוח זקוק לטיפול מותאם אישית. תוך כדי קשר אישי ומקצועי עם כל לקוח, אנו פועלים בכל רגע כדי להבין ולשרת את צרכיו המיוחדים ביותר.

קראו עוד »

ביטוח דירה השוואת מחירים

ביטוח דירה – השוואת מחירים ובחירת הביטוח המתאים לך בעידן הזה, כשכל פרטי חיינו מועברים לרשתות דיגיטליות, אין זמן יותר מהותי מעתה לשמור על ביתנו ועל רכושנו בצורה מתאימה. בשוק המבוצע של הביטוחים, חברת ביטוח DCN מובילה את המהפכה עם פתרונות ביטוח מתקדמים ושירות איכותי. הפתרון הטכנולוגי: ביטוח דירה אונליין במהלך השנים האחרונות, חברת ביטוח DCN זכתה לתהליך תמיכה והתפתחות טכנולוגית מתמדת. הצטרפות לביטוח הדירה שלנו היא קלה ונוחה כל כך, שאתה יכול לבצע את

קראו עוד »

ביטוח דירה אונליין

הביטוח המותאם ביותר עבור דירתך: ביטוח דירה אונליין מבית DCN בעידן הטכנולוגי של היום, שירותי ביטוח אינם יוצאים מן הכלל. חברת ביטוח DCN מציעה פתרונות ביטוח מתקדמים בדרך המקורית והנוחה ביותר ללקוחותיה. עם השירות החדשני של ביטוח דירה אונליין, אנו מאפשרים לך לבצע את כל התהליכים בצורה קלה ומהירה דרך האינטרנט, מבלי לצאת מביתך. התחלת המסע בקלות ונוחות עם ביטוח דירה אונליין שלנו, אין צורך להתקשר לשירותי טלפון או להגיע אישית לסניפים. תחילת המסע שלך

קראו עוד »

הצעה לביטוח דירה

הצעה לביטוח דירה מחברת ביטוח DCN: הבטחת שקט נפשי עבור הבית שלך בעולם היום, בו המגמות והסיכונים משתנים מהר יותר מאי פעם, חשיבות הביטוח הולכת וגוברת. ביטוח הדירה הוא אחד הדרכים המובהקות להבטיח את השקט והביטחון שלך ושל משפחתך. בחברת ביטוח DCN, אנו מבינים את הצורך הזה, ואנו מציעים לך פתרונות ביטוח מותאמים אישית שיענו על כל צרכי הביטוח שלך. הגנה מרחיקה על הבית שלך ביטוח הדירה של DCN מספק הגנה מרחיקה על נכס הנדל"ן

קראו עוד »
ביטוח נסיעות לאנשי עסקים
ביטוח נסיעות

ביטוח נסיעות לאנשי עסקים

איזה ביטוח נסיעות מתאים לאנשי עסקים? אם השאלה היא איזה ביטוח נסיעות לאנשי עסקים מתאים לאנשי עסקים, התשובה תהיה כזאת: ביטוח הנסיעות נקבע בדרך כלל לפי אופי הנסיעה ולאו דווקא לפי מטרת הנסיעה. עם זאת, ישנם כמה דברים שחשוב לדעת לגבי ביטוחי נסיעות לאנשי עסקים – קראו כאן.  מה ביטוח נסיעות לאנשי עסקים מכסה?  כאשר מדובר על ביטוח נסיעות לחו"ל לאנשי עסקים בכל תחום עסקי כזה או אחר, ברוב המקרים הכוונה תהיה להרחבות שונות. הרחבות

קראו עוד »

רוצים לקבל הצעה זולה?

פנו אלינו נציג ישמח לתת לכם שירות

small_c_popup.png

Learn how we helped 100 top brands gain success.

Let's have a chat