ביטוחים לרכב

שתפו את הפוסט
תוכן עניינים

מה שאתה צריך לדעת על ביטוחים לרכב

ביטוחי רכב מקנים לנהגים רשת ביטחון במקרה של תאונה. פוליסות אלו מכסות גם חשבונות רפואיים ונזקי רכוש וכן אובדן שכר והוצאות אחרות הנובעות כתוצאה מהאירוע האמור.

תעריפי ביטוח הרכב יכולים להשתנות באופן משמעותי על בסיס מספר גורמים, כגון הרכב ומקום המגורים שלך. זה חיוני לחפש את המחירים התחרותיים ביותר בעת חיפוש כיסוי.

ביטוחים לרכב – כיסוי אחריות

כיסוי אחריות מסייע לכסות הוצאות רפואיות של אחרים והפסד שכר אם אתה גורם לתאונה. הוא עשוי גם לשלם עבור הוצאות משפט אם יימצא אשם באירוע. בדרך כלל חלות מגבלות לגבי כמה ביטוח ישולם לכל סוג של פציעה או אובדן.

חבות נזקי גוף וחבות נזק לרכוש הן שתי צורות עיקריות של כיסוי אחריות. הראשון מכסה פציעות שאתה גורם לאחרים בזמן נהיגה, ואילו האחרון מכסה נזק לרכוש שלהם. באופן כללי, למבטח שלך יש מגבלות על כמה הוא ישלם לאדם שנפגע ולכל רכב שניזוק בתאונה.

חוקי המדינה משתנים על דרישות כיסוי אחריות מינימלית, אך בדרך כלל חל 15/15/30 – $15,000 לאדם עבור פציעת גוף ו-$30,000 בסך הכל עבור תאונות מרובות. אם תאונת הדרכים שלך גורמת נזק חמור למישהו בדרכך, אתה עלול להתמודד עם חשבונות רפואיים בשווי אלפי דולרים והפסד שכר.

כיסוי מסוג זה של פוליסה יכול להיות יקר, אבל זה עוזר לך להגן על עצמך מתביעות יקרות. במקרה שתמצא אשם בתאונה, כיסוי זה משלם הן עבור הוצאות רפואיות והן עבור הוצאות הלוויה וכן טיפול רפואי שוטף – מסייע בכיסוי נזקים פיזיים ונפשיים שנגרמים כתוצאה מכך.

ניתן להוסיף כיסוי נוסף לפוליסת ביטוח הרכב שלך, המשמשת כחוזה בינך לבין המבטח המפרט את כל הזכויות והחובות שלך. הסכם זה כולל פרמיות, השתתפות עצמית של המבטח וכן מגבלות על סוגי התביעות שאתה יכול להגיש.

לפני קבלת החלטה על ביטוחים לרכב, חשוב לדעת מה מכסה כל אחד מהם. אתה יכול לקבל מידע זה באופן מקוון או ממחלקת כלי רכב ממלכתיים שלך.

רוב המדינות דורשות מהנהגים לרכוש סוג כלשהו של ביטוח רכב. הסוג שתבחר תלוי במדינה, בהרגלי הנהיגה ובגיל שלך; בנוסף, שקול אם אתה זקוק לכיסוי מקיף או התנגשות.

ביטוחים לרכב – כיסוי מקיף

ביטוחים לרכב מקיף הוא סוג של פוליסה המגנה על רכבך מפני אירועים שאינם בשליטתך, כגון שריפות, ברד, ונדליזם וגניבה. זה גם מכסה נזקים שנגרמו על ידי אסונות טבע כמו הוריקנים וטורנדו.

כיסוי מקיף הוא אופציונלי ואינו חובה, אך לרוב הוא מומלץ לנהגים של רכבים בעלי ערך גבוה או לאלו המתגוררים באזורים המועדים לאירועי מזג אוויר קשים. יתר על כן, מי שנוסע למרחקים ארוכים צריך לשקול להוסיף הגנה זו למקרה שמכוניתם נתקלת בקשיים בלתי צפויים.

ביטוח מקיף משלם בדרך כלל את ערך הכסף בפועל של הרכב בניכוי ההשתתפות העצמית שלך. אתה יכול לבחור בהשתתפות עצמית גבוהה יותר כדי להפחית את עלויות הפרמיה, אך וודא שהיא מכסה כל נזק שיתרחש.

לדוגמה, אם המכונית שלך מסתכמת בסערה ויש לך ביטוח מקיף, אתה יכול לקבל 10,000 דולר עבור ערכו פחות ההשתתפות העצמית שלך. עם זאת, עדיין תצטרך לכסות את כל העלויות שנותרו מכיסך.

עם זאת, אם הרכב שלך שווה 700 דולר ואתה יכול להרשות לעצמך לקנות חדש, ייתכן שלא יהיה צורך בביטוח מקיף. במקרה זה, תוכל לחסוך כסף על ידי בחירה בכיסוי אחריות והתנגשות במקום זאת.

יתרה מזאת, אם הרכב שלכם זקוק לתיקונים נרחבים, ביטוח התנגשות ואחריות עשוי להיות משתלם יותר מאשר תשלום השתתפות עצמית. יתר על כן, נהיגה ברכב בטוח עם קילומטראז' נמוך יכולה לחסוך גם כסף.

למרות שלא חובה על פי חוק, מלווים רבים דורשים ממך ביטוח מקיף אם אתה מחכיר או מממן את הרכב שלך. כדי לוודא שאתה יודע מהו התשלום המקסימלי במקרה של תאונה, כדאי לקבל הצעת מחיר לכיסוי מקיף לפני החתימה על הקו המקווקו.

ביטוח תאונות

ביטוח תאונות הוא סוג של ביטוח רכב שמשלם עבור תיקונים או החלפה של הרכב שלך לאחר שהוא ניזוק בתאונה. זה יכול להיות מרכיב חיוני בפוליסות ביטוח מקיף לרכב.

אם אינך בטוח אם ביטוח התנגשות מתאים לך, פנה למבטח הרכב שלך והם יוכלו לעזור לקבוע את הצרכים שלך. יש להם גם את היכולת להציע אם יהיה זה חכם להסיר את הכיסוי הזה מהפוליסה שלך כדי לחסוך כסף.

מגבלות ביטוח התנגשות נקבעות בדרך כלל על פי הערך המזומן האמיתי של המכונית שלך – כלומר, שווי השוק שלה בניכוי כל פחת. אז אם המכונית שלך שווה $25,000 אבל יש רק $15,000 ביטוח תאונות, המבטח יכסה את כל הוצאות התיקון שנותרו עד $5,000.

בעת רכישת ביטוח התנגשות, יש לך אפשרות לבחור את סכום ההשתתפות העצמית שלך. השתתפות עצמית גבוהה יותר פירושה שתשלמו יותר – כסף לתיקונים אך עשוי גם ליהנות מפרמיות נמוכות יותר.

ביטוח תאונות אינו נדרש על פי חוק, אבל זה עשוי להיות מועיל אם לרכב שלך יש חלקים בעלי ערך גבוה או יקרים שזקוקים לתיקון לאחר תאונה. יתר על כן, ייתכן שתצטרך לרכוש ביטוח תאונות אם אתה מחכיר או מממן את המכונית שלך.

העלות של ביטוח התנגשות משתנה בהתאם למספר גורמים, כולל היסטוריית הנהיגה שלך ויצרן, דגם ושנת המכונית שלך. כדי לקבל את התעריף הטוב ביותר האפשרי, זה חכם לחנות בסביבה.

אם המכונית שלך ממומנת, סביר להניח שהמלווה או חברת הליסינג דורשים עבורה התנגשות וביטוח מקיף. הם עשויים אפילו להפוך את הכיסויים האופציונליים הללו לחובה לאורך כל תקופת השכירות או הסכם ההלוואה שלך.

הוסף החזר שכר דירה לפוליסת ההתנגשות שלך לכיסוי עלות השכרת רכב בזמן תיקון שלך. אם אתה צריך לקחת חופש מהעבודה עקב תאונה, זו יכולה להיות הקלה עצומה.

זכור כי ביטוח התנגשות מכסה רק נזק שנגרם כתוצאה מפגיעה ישירה ברכב או חפץ אחר, לא כולל שריפה, הצפה או גניבה או ונדליזם. עבור הוצאות אלה תזדקק לסוגים אחרים של כיסוי כמו כיסוי חבות.

כיסוי נהג לא מבוטח

כיסוי נהיגה לא מבוטח/לא מבוטח (UMC) הוא תוספת אופציונלית לביטוח רכב המגינה עליך כלכלית במקרה של נזק כספי עקב תאונה שנגרמה על ידי נהג שאינו נושא בכיסוי אחריות. זה חובה ב-20 מדינות ובמחוז קולומביה, אך זמין במקום אחר לפי שיקול דעתך.

העלות של כיסוי לא מבוטח/Medicare (UM) משתנה בהתאם לדרישות המדינה שלך וכמה אתה משלם עבור הפוליסה. כדי להבטיח הגנה נאותה, כדאי לעשות קניות לפני החתימה על הקו המקווקו לכיסוי זה.

כיסוי נהג לא מבוטח/לא מבוטח (UMC) משלם עבור החשבונות הרפואיים שלך, אובדן שכר והוצאות אחרות הנובעות מתאונה עם נהג לא מבוטח או לא מבוטח. זה נמכר לעתים קרובות כחלק מחבילה עם כיסוי של נהג תת מבוטח (UIM) כלול.

כיסוי נהג לא מבוטח/לא מבוטח (UMC) יכול להיות מועיל במיוחד במקרים שבהם לנהג אשם יש רק מגבלות ביטוח מינימליות שאינן מכסות את כל החשבון שלך לאחר תאונה. לדוגמה, אם יש לך 13,000 $ בהוצאות רפואיות אבל יש לך רק 15,000 $ של חבות לפציעות גוף מהן, כיסוי UIM יתערב כדי לעזור לשלם את העלויות הנותרות.

ניתן לרכוש כיסוי לא מבוטח/לא מבוטח ברכוש רכב (UMPD) כדי לשלם עבור תיקונים לרכב שלך לאחר תאונה עם נהג לא מבוטח. כיסוי זה מועיל במיוחד אם ערך המכונית שלך עולה על מגבלת הפוליסה של הנהג האשם.

זה חכם להיות בעל כיסוי רכב מסחרי אם אתה נוהג ברכב מסחרי כגון משאית או טנדר. זה יגן עליך במקרה שמישהו יפצע את המטען שלך, נוסעים או כלי רכב אחרים.

חוקי המדינה קובעים כמה ביטוח לא מבוטח/חותמת דואר (UMPD או UIM) אתה צריך, אך מעודדים את רוב הנהגים לרכוש לפחות את המגבלה המינימלית הנדרשת באזורם. בעוד שני סוגי הכיסויים בפוליסה אחת עשויה להיות יקרה יותר מאשר רק להחזיק אותם בנפרד, הגנה נוספת במקרה שמשהו יקרה לרכב שלך ואתה צריך להגיש תביעה נגד מישהו אשם תמיד צריך להיות שווה.

כיסוי נהג לא מבוטח/לא מבוטח יכול להיות בעל ערך רב אם נהג לא מבוטח או לא מזוהה גורם לך לתאונה, לכן חיוני שתעבוד עם סוכן ביטוח אמין שמבין את הצרכים והתקציב האישי שלך כאשר אתה מחפש כיסוי מסוג זה.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

שירותים נוספים

ביטוח חיים למשכנתא

מידע חשוב על ביטוח חיים למשכנתא ביטוח חיים למשכנתא הוא סוג של פוליסת חיים לטווח ארוך שנועדה לשלם למלווה המשכנתא שלך עם מותך, יחד עם הוצאות מיידיות כגון חובות ועלויות חינוך. למרבה הצער, בניגוד לפוליסת חיים רגילה היא לא משלמת קצבת מוות ישירות לבני המשפחה שלך. משפחות עשויות להפיק תועלת משימוש בביטוח חיים כדי להבטיח את עתידן. אבל זו לא הדרך היחידה לוודא שהבית שלהם יישאר בית לאחר פטירתך. זה משתלם לך את המשכנתא ביטוח

קראו עוד »

מה צריך לדעת על ביטוח משכנתא?

ביטוח משכנתא (PMI), הידוע גם בשם ביטוח משכנתא פרטית (PMI), מגן על המלווים מפני הפסד כספים אם לווים לא עומדים בהלוואות הבית שלהם. PMI נדרש בדרך כלל על משכנתאות קונבנציונליות עם מקדמה מתחת ל-20% וכן הלוואות FHA ו-USDA. ביטוח הגנת משכנתא מגיע בשני סוגים, שניהם משולמים על ידי הלווה ישירות לתשלום המשכנתא החודשי שלהם ונגבים כעמלה נוספת על ידי המלווים כאשר אתה מקבל את עמלת הקמת ההלוואה שלך. שניהם מספקים הגנה לכל הקדנציה ללא צורך

קראו עוד »

משכנתא בחברת ביטוח

ביטוח משכנתא (המכונה לפעמים ביטוח משכנתא פרטית או MIP) מועיל רק למלווה ויש לכלול אותו כחלק מתשלום המשכנתא החודשי שלך מראש בסגירה או חודשי באמצעות תשלומים. הלוואות משכנתא FHA דורשות בדרך כלל ביטוח משכנתא, כאשר הלוואות בתשלומים נמוכים יותר כפופות לכך, אולם פרמיה זו יכולה להתבטל ברגע שתגיעו ל-22% הון עצמי בנכס שלכם. משכנתא בחברת ביטוח דירות ביטוח דירות מגן על רכושו של הצרכן והוא נדרש בדרך כלל בהסכמי הלוואת משכנתא. הכיסוי כולל בדרך כלל

קראו עוד »

מסורבי ביטוח משכנתא

סירוב לחיתום משכנתא חיתום כולל הערכה מעמיקה של הכספים שלך ותיעוד תומך, שלעיתים לוקח כמה שבועות להשלמתו. אם מסמכים מבוקשים כלשהם ימסרו לחתם, הדבר עלול לעכב את השלמת התהליך עוד יותר. חלק מהלווים מוצאים את הבקשה שלהם מושעית או נדחתה לאחר שנבדקה על ידי חתם – אם זה יקרה, קחו זאת כביקורת בונה ולא כעבירה אישית וספקו כל פרט נוסף שהם דורשים באופן מיידי. החתמים מעריכים את היסטוריית האשראי שלך ואת יחס החוב להכנסה (DTI)

קראו עוד »

מחשבון ביטוח משכנתא

ביטוח משכנתא כלול בדרך כלל כחלק מהלוואות קונבנציונליות שאינן דורשות ירידה של 20%. המלווים בדרך כלל מוסיפים את זה לתשלומי ההלוואה הכוללים שלך בכל חודש. מחשבון ביטוח הגנת המשכנתא של NerdWallet מאפשר לך להשוות במהירות תעריפים מ-15+ ספקים, ועוזר לך להבין כיצד ציוני האשראי שלך, יחס DTI ותשלומים משפיעים על עלות תעריפי ביטוח הגנת המשכנתא. התשלום החודשי שלך לביטוח משכנתא פרטית (PMI). ביטוח משכנתא פרטית (PMI) היא עלות נוספת המתווספת לתשלום המשכנתא החודשי הכולל של

קראו עוד »

מחיר ביטוח חיים למשכנתא

בדומה לפוליסות אחרות לטווח ארוך, תוכניות הגנת משכנתא מספקות פרמיות במחיר תחרותי. התעריפים תלויים בגורמים כמו גיל, מצב בריאותי וסכום הכיסוי וכן האם מבוצעת בדיקה רפואית או לא. עֲלוּת ביטוח חיים למשכנתא ביטוח חיים להגנה על משכנתא (המכונה גם פוליסת גמלת מוות משכנתא) יכול להיות אחת הדרכים הקלות ביותר לפרנס את יקיריכם לאחר פטירתכם. למרות שאינה מיועדת כתחליף לפוליסות לתקופת חיים, פוליסות קצבאות מוות משכנתא מספקות הגנה חסכונית אם פוליסות מסורתיות אינן בהישג יד או

קראו עוד »

רוצים לקבל הצעה זולה?

פנו אלינו נציג ישמח לתת לכם שירות

small_c_popup.png

Learn how we helped 100 top brands gain success.

Let's have a chat