ביטוחי רכב

שתפו את הפוסט
תוכן עניינים

הסבר על ביטוחי רכב

ביטוחי רכב מציעים ביטחון כלכלי במקרה של תאונה או נזק לרכב שלך, עוזרים לכסות חשבונות רפואיים, אובדן שכר והוצאות אחרות.

כיסויי ביטוח רכב מגיעים במגוון רמות כדי להתאים לצרכים האישיים ולתקציב שלך. כאשר מחפשים כיסויים, חיוני להשוות הצעות מחיר מחברות שונות מכיוון שלכל פוליסה יהיו מגבלות והשתתפות עצמית משלה.

אחריות

ביטוח אחריות לרכב מגן עליך ועל הנכסים שלך במקרה של תאונת דרכים הגורמת לפציעה או נזק לרכוש למישהו אחר. היא גם משלמת עבור הוצאות הגנה משפטיות וכן כל פסקי דין או פשרה שניתנו לך.

פוליסות אחריות מספקות חשבונות רפואיים ונזק לרכוש עבור כל תאונה שתגרום, עד לגבול מסוים של כיסוי. כמה אתה רוכש תלוי הן בחוקים המדינה והן המקומיים, כמו גם כמה סיכון אתה לוקח.

מדינות רבות דורשות ממך לשאת לפחות בסכומים המינימליים של חבות נזקי גוף וחבות נזק לרכוש, אם כי מומלץ לרכוש גבולות גבוהים יותר ממה שנדרש על פי חוק. פעולה זו יכולה לעזור להימנע מתשלום סכום משמעותי אם אתה אשם בתאונה ועליך להגיש תביעה.

מציאת פוליסת האחריות התחרותית ביותר דורשת השוואת קניות והשוואת הצעות מחיר לביטוח רכב. יש לך אפשרות לבקש הצעות מחיר בעילום שם אם אתה מרגיש לא בנוח לחלוק את הפרטים האישיים שלך עם מבטח.

כדי לוודא שיש לך את כיסוי האחריות המתאים, התייעץ עם הסוכן שלך כדי לקבוע כמה נדרש במדינתך והשווה את זה למה שנמצא בהישג יד. זה עשוי להיות מועיל גם לבדוק יתרונות נוספים הכלולים ברוב פוליסות החבות.

פוליסה אחת כזו היא כיסוי תשלומים רפואיים, המכסה את העלויות הרפואיות שלך במקרה של תאונה ללא קשר למי היה אשם. סוג זה של כיסוי חיוני במיוחד אם יש לך ילדים או נוסעים במכונית שלך.

כיסוי נהג לא מבוטח/לא מבוטח (UMC) מגן עליך במקרה שלנהג אין ביטוח אחריות או שהגבולות שלו נמוכים מכדי לשלם עבור כל הנזקים שנגרמו בתאונה. הזנחה של כיסוי זה על המכונית שלך עלולה להיות יקרה אם תתרחש תאונה.

כדי לקבל את פוליסת האחריות הטובה ביותר, התייעץ עם הסוכן שלך כדי לקבוע כמה תאונות עברת לאחרונה ואת שווי הנכסים שלך. כדאי גם לשים לב לכל ההנחות שמציע המבטח.

ביטוח רכב – ביטוח מַקִיף

ביטוח רכב מקיף משתלם לתקן או להחליף את הרכב שלך אם הוא ניזוק עקב אירועי אי-התנגשות כמו שריפות, ונדליזם או נפילת חפצים. זה אפילו יכול לכסות את עלות החלפת המכונית שלך אם הוא נגנב. למרות שלא נדרש על פי חוק, כיסוי מקיף הוא לרוב חלק בלתי נפרד מפוליסה.

זה יכול להיות יתרון במיוחד אם אין לך הרבה כסף שנחסך לתיקונים בלתי צפויים או שהרכב שלך שווה פחות מערכו הנוכחי. להיפך, אם המכונית שלך ישנה מכדי להיות שווה הרבה או שעלות הפרמיות וההשתתפות העצמית צפויה לחרוג מהערך המזומן האמיתי שלה, רכישת ביטוח מקיף עשויה להיות לא הגיונית כלכלית.

ברגע שאתה יודע כמה כיסוי אתה רוצה, השלב הבא הוא קביעת השתתפות עצמית. זהו אחוז העלויות שיש לשלם מראש עבור כל הפסדים מכוסים; ככל שההשתתפות העצמית שלך תהיה גבוהה יותר, הסכום יכוסה פחות.

פוליסות ביטוח מקיף לרכב כוללות לרוב שכבת כיסוי נוספת לתשלום נזקים שנגרמו משיטפונות, סופות טורנדו ואסונות טבע אחרים. אמנם אפשרות זו אינה זמינה בכל מדינה, אך אם אתה גר באזור המועד לאירועי מזג אוויר קשים כמו סופות טורנדו או שיטפונות, כדאי לקבל הגנה נוספת זו.

פוליסות ביטוח מקיף לרכב מכסות בדרך כלל את החלפת הרכב שלך אם הוא ניזוק עקב אסונות טבע; עם זאת, הקפד לבדוק תחילה עם המבטח שלך לאישור.

אם אתה גר באזור עם שיעורי פשיעה גבוהים, רכישת ביטוח רכב מקיף עשויה להיות נבונה. זה לא רק מגן על הרכב שלך מפני גניבה או ונדליזם, אלא זה יכול גם להציע שקט נפשי אם הגניבה או הנזק מתרחשים.

אם אתה מחכיר או מממן את הרכב שלך, המלווה שלך עשוי לדרוש כיסוי מקיף כחלק מההסכם. אמנם יש לך אפשרות לדחות סוג זה של כיסוי אם תרצה, זכור שאם תבחר לשכור או לממן, תזדקק לזה כדי לנהוג במכונית שלך.

ביטוח רכב מקיף הוא סוג מועיל של פוליסה שיכולה להועיל בנסיבות רבות ושונות. למרות שלא נדרש על פי חוק ברוב המדינות, זה בדרך כלל מרכיב חיוני בכל מדיניות.

ביטוח רכב עבור תאונה

ביטוח התנגשות מגן עליך מפני עלות תיקון או החלפת רכבך לאחר תאונה. רוב הפוליסות כוללות השתתפות עצמית – סכום שעליך לשלם מכיסו לפני שהמבטח שלך משלם עבור תיקונים.

ביטוחי רכב בכיסוי מלא כוללים בדרך כלל כיסוי זה יחד עם אחריות ומקיף. העלות של פוליסות אלה משתנה בהתאם למדינה ולנהג, אז זה חכם לחפש הצעת מחיר.

חשוב להיות מודע לכך שאם יש לך הלוואת רכב או שאתה משכיר את הרכב שלך, המלווה עשוי לדרוש ממך לרכוש התנגשות וכיסוי מקיף. לאחר שהרכב נפרע או החזר ההלוואה, ניתן לבטל פוליסות אלו.

עלויות ביטוח תאונה משתנות בין אדם לאדם ונקבעות על ידי גורמים כמו גילך, מגדרך, היסטוריית הנהיגה, סוג הרכב והמיקום שלך. יתרה מזאת, מחיר הפוליסה שלך ייקבע גם לפי הערך המזומן שלה בפועל.

אם המכונית שלך הפכה לאובדן מוחלט או ניזוקה ללא תיקון, אתה יכול להגיש תביעה למבטח שלך כדי לקבל את השווי שלו במזומן בניכוי כל השתתפות עצמית. זו יכולה להיות דרך מצוינת להשיג כספים לרכישת רכב חדש.

אתה יכול לבחור לקבל פטור מהשתתפות עצמית בהתנגשות, שיכסה את ההשתתפות העצמית שלך במקרה שנהג לא מבוטח פוגע בך. זה יכול להיות מועיל אם אתה מודאג מהצורך לכסות את עלויות התיקון אם נהג אחר גורם לתאונה.

למרות שביטוח התנגשות לא תמיד מובטח שישולם במקרה של תאונה, נהגים רבים מוצאים זאת כאופציה מועילה. זה לא רק מגן עליך כלכלית אם המכונית שלך נגנבת או נסגרה בתאונה, אלא היא גם מכסה את עלויות רכב השכרת אם יהיה צורך בכך בזמן תיקון שלך לאחר שהיה מעורב באירוע.

כיסוי התנגשות יכול להיות בחירה מועילה עבור נהגים עם מכוניות בעלות ערך גבוה יותר או אלה שמתכננים לנהוג ברכב יוקרה או ספורט. רכבים אלה דורשים בדרך כלל יותר תיקונים מאשר דגמים ישנים יותר ועשויים להיות בעלי סיכוי גבוה יותר להצטבר בתאונה מאשר מכוניות קטנות יותר.

כיסוי נהג לא מבוטח/לא מבוטח

ביטוח רכב לא מבוטח/לא מבוטח (UMC) הוא סוג של ביטוח רכב שמשלם עבור פציעות או נזקים שאתה או הנוסעים שלך סובלים מתאונה עם מישהו ללא כיסוי או כיסוי לא מספק. במדינות מסוימות, ייתכן אפילו שתידרש לכיסוי זה כחלק מפוליסת הרכב שלך.

אנשים רבים דואגים להיות מעורבים בתאונת דרכים עם מישהו שאין לו ביטוח או שאינו נושא מספיק. החדשות הטובות הן שתוכלו לרכוש כיסוי מסוג זה בעלויות נמוכות יחסית, מה שעלול לחסוך עשרות אלפי דולרים במקרה של תאונה.

ביטוח נהגים לא מבוטח/לא מבוטח אינו מציע מגבלה על מה שניתן לתבוע. זה בדרך כלל מגיע בשתי מגבלות: לאדם ולכל תאונה, כאשר חלק מהמדינות מציעות את האפשרות "לערום" את המגבלות הללו יחד.

בניו יורק, ביטוח זה מגן עליך אם נפצעת בתאונה עם מישהו שאין לו כיסוי הולם או כל שהוא. זה חל גם אם נהג המכונית האחרת עוזב מבלי לחזור או שלא ניתן לזהותו לאחר שאותר בזירת התאונה.

אתה יכול להשיג ביטוח זה על ידי הוספתו לפוליסת הרכב הנוכחית שלך או רכישת פוליסת נהג לא מבוטח/לא מבוטח נפרדת מחברת ביטוח. כיסוי זה מסייע בכיסוי חשבונות רפואיים, אובדן שכר וכאב וסבל אם נפגעת בתאונה עם נהג לא מבוטח או לא מבוטח.

אחת האפשרויות שיש לקחת בחשבון היא כיסוי נהגים לא מבוטח (SUM). ביטוח מסוג זה יכול להתווסף לפרמיה החודשית שלך בתוספת קטנה ומספק הגנה נוספת לאחר שהמבטח של הנהג השני שילם את המגבלות שלו.

לבסוף, כיסוי נזקי רכוש לא מבוטח/לא מבוטח לנהג מסייע לשלם עבור תיקונים לרכב ולחפצים האישיים שלך לאחר תאונה עם נהג לא מבוטח או לא מזוהה. לכיסוי זה יש בדרך כלל השתתפות עצמית של $300 ומעלה.

כיסוי נהג לא מבוטח/לא מבוטח הוא החלטה נבונה עבור כולם, לא משנה מיקומו או פרמיית ביטוח הרכב. במצבים מסוימים, ייתכן שתוכל לגבות יותר פיצויים מנהג לא מבוטח מאשר אם היה לך יותר כיסוי.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

שירותים נוספים

ביטוח חיים למשכנתא

מידע חשוב על ביטוח חיים למשכנתא ביטוח חיים למשכנתא הוא סוג של פוליסת חיים לטווח ארוך שנועדה לשלם למלווה המשכנתא שלך עם מותך, יחד עם הוצאות מיידיות כגון חובות ועלויות חינוך. למרבה הצער, בניגוד לפוליסת חיים רגילה היא לא משלמת קצבת מוות ישירות לבני המשפחה שלך. משפחות עשויות להפיק תועלת משימוש בביטוח חיים כדי להבטיח את עתידן. אבל זו לא הדרך היחידה לוודא שהבית שלהם יישאר בית לאחר פטירתך. זה משתלם לך את המשכנתא ביטוח

קראו עוד »

מה צריך לדעת על ביטוח משכנתא?

ביטוח משכנתא (PMI), הידוע גם בשם ביטוח משכנתא פרטית (PMI), מגן על המלווים מפני הפסד כספים אם לווים לא עומדים בהלוואות הבית שלהם. PMI נדרש בדרך כלל על משכנתאות קונבנציונליות עם מקדמה מתחת ל-20% וכן הלוואות FHA ו-USDA. ביטוח הגנת משכנתא מגיע בשני סוגים, שניהם משולמים על ידי הלווה ישירות לתשלום המשכנתא החודשי שלהם ונגבים כעמלה נוספת על ידי המלווים כאשר אתה מקבל את עמלת הקמת ההלוואה שלך. שניהם מספקים הגנה לכל הקדנציה ללא צורך

קראו עוד »

משכנתא בחברת ביטוח

ביטוח משכנתא (המכונה לפעמים ביטוח משכנתא פרטית או MIP) מועיל רק למלווה ויש לכלול אותו כחלק מתשלום המשכנתא החודשי שלך מראש בסגירה או חודשי באמצעות תשלומים. הלוואות משכנתא FHA דורשות בדרך כלל ביטוח משכנתא, כאשר הלוואות בתשלומים נמוכים יותר כפופות לכך, אולם פרמיה זו יכולה להתבטל ברגע שתגיעו ל-22% הון עצמי בנכס שלכם. משכנתא בחברת ביטוח דירות ביטוח דירות מגן על רכושו של הצרכן והוא נדרש בדרך כלל בהסכמי הלוואת משכנתא. הכיסוי כולל בדרך כלל

קראו עוד »

מסורבי ביטוח משכנתא

סירוב לחיתום משכנתא חיתום כולל הערכה מעמיקה של הכספים שלך ותיעוד תומך, שלעיתים לוקח כמה שבועות להשלמתו. אם מסמכים מבוקשים כלשהם ימסרו לחתם, הדבר עלול לעכב את השלמת התהליך עוד יותר. חלק מהלווים מוצאים את הבקשה שלהם מושעית או נדחתה לאחר שנבדקה על ידי חתם – אם זה יקרה, קחו זאת כביקורת בונה ולא כעבירה אישית וספקו כל פרט נוסף שהם דורשים באופן מיידי. החתמים מעריכים את היסטוריית האשראי שלך ואת יחס החוב להכנסה (DTI)

קראו עוד »

מחשבון ביטוח משכנתא

ביטוח משכנתא כלול בדרך כלל כחלק מהלוואות קונבנציונליות שאינן דורשות ירידה של 20%. המלווים בדרך כלל מוסיפים את זה לתשלומי ההלוואה הכוללים שלך בכל חודש. מחשבון ביטוח הגנת המשכנתא של NerdWallet מאפשר לך להשוות במהירות תעריפים מ-15+ ספקים, ועוזר לך להבין כיצד ציוני האשראי שלך, יחס DTI ותשלומים משפיעים על עלות תעריפי ביטוח הגנת המשכנתא. התשלום החודשי שלך לביטוח משכנתא פרטית (PMI). ביטוח משכנתא פרטית (PMI) היא עלות נוספת המתווספת לתשלום המשכנתא החודשי הכולל של

קראו עוד »

מחיר ביטוח חיים למשכנתא

בדומה לפוליסות אחרות לטווח ארוך, תוכניות הגנת משכנתא מספקות פרמיות במחיר תחרותי. התעריפים תלויים בגורמים כמו גיל, מצב בריאותי וסכום הכיסוי וכן האם מבוצעת בדיקה רפואית או לא. עֲלוּת ביטוח חיים למשכנתא ביטוח חיים להגנה על משכנתא (המכונה גם פוליסת גמלת מוות משכנתא) יכול להיות אחת הדרכים הקלות ביותר לפרנס את יקיריכם לאחר פטירתכם. למרות שאינה מיועדת כתחליף לפוליסות לתקופת חיים, פוליסות קצבאות מוות משכנתא מספקות הגנה חסכונית אם פוליסות מסורתיות אינן בהישג יד או

קראו עוד »

רוצים לקבל הצעה זולה?

פנו אלינו נציג ישמח לתת לכם שירות

small_c_popup.png

Learn how we helped 100 top brands gain success.

Let's have a chat